понеділок, 9 травня 2022 р.

8 клас. Українська література

 10.05.2022. Тема. Валентин Чемерис. «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».  Дитячі проблеми в дорослому житті, передані засобами гумору
Майстерно зображуючи комічні ситуації, автор використовує цілий арсенал прийомів: створює смішні та парадоксальні ситуації; поєднує в розповіді комічне й драматичне, високий і низький стилі; вживає відповідну лексику та гру слів; поєднує невідповідність стилю мовлення й обстановки, у якій це сказано; натякає або вибудовує ланцюжок думок, що викликають смішні асоціації; перераховує різнорідні предмети в одному ряду; використовує спеціальні риторичні фігури тощо.
Теорія літератури: (запишіть у зошити)
Комічне — від грецького слова "комікос" — смішне. У сучасному вжитку цей термін є родовим поняттям для означення різноманітних відтінків смішного, все, що може викликати сміх, — об'єкт комічного.
Гумор  —доброзичливо-глузливе ставлення до чого-небудь, спрямоване на викриття. Фізична або вербальна дія, яка має на меті розсмішити. 
Іронія (від гр. удавання) - це прихована насмішка над явищем чи особою, про які говорять у позитивному чи навіть у захопленому тоні, маючи на увазі зовсім протилежне з метою насмішки над цим( явищем чи особою).
Художній образ - це узагальнена і разом з тим конкретна картина людського життя чи навколишнього світу, що створена творчою уявою митця. Мета образу: передати загальне через одиничне, не наслідуючи дійсність, а відтворюючи її.
Художні засоби (зображально-виражальні) — сукупність прийомів, способів діяльності письменника, за допомогою яких він досягає мети — творить художньо-естетичну вартість.
Проаналізуйте !
    Які засоби комічного вживає автор для опису «побутової революції» у селі Великі Чаплі?
    Як проходила й чим закінчилася стрижка Вітьки Горобця в діда Левонтія?
    Як Федько добував для друга гроші, щоб той повів дівчину в кіно?
    Як міліціонер Грицько Причепа загладив провину свого коня?
    Про що мріяв Вітька, очікуючи Галю на побачення? Як його мрія ледь не здійснилася й чим трохи зіпсувала побачення? (Історія з левом.)
    Для чого Вітька запалив при Галі цигарку й до чого це призвело?
    Що зіпсувало ефект від кінокартини, яку дивилися Вітька з Галею та їхні односельці? (Будильник у Вітьчиній кишені.), а потім перший поцілунок?
    Яких висновків дійшов Федько, спостерігаючи за розвитком стосунків Вітьки з Галею, і чим це підкріпив теоретично та практично? 
    Пригадайте обряд сватання, який провів Федько, та що з того вийшло.
Ø Що підкреслює автор, обираючи героям прізвища Козачок, Горобець, Котигорошко?
Ø Як ви думаєте, які почуття в Галі Козачок до Вітьки?
Ø Чи щасливий Вітько із Галею? Свою відповідь умотивуйте. Як ви оцінюєте його кроки до здобуття прихильності коханої?
Ø Які художні засоби використовує автор для створення гумористичних ситуацій?

СМІШНЕ Й СУМНЕ В ПОВІСТІ «ВІТЬКА + ГАЛЯ…»
 Смішне: наслідування Федьком книжних романів;  комічні ситуації із серенадою, листом до редакції, приворотним зіллям та ін.
Сумне : стан побутового обслуговування на селі; бідність селян; обмежені можливості культурного розвитку, дозвілля; виготовлення небезпечних іграшок та їхнє використання; обмундирування міліціонерів .
Ø Порівняйте образи Вітьки Горобця, Федька Котигорошка та Галі Козачок із повісті В. Чемериса «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання», знайдіть спільне та відмінне у характерах героїв.
Ø  Доберіть і запишіть по 2 цитати з твору для характеристики героїв.
Заповніть паспорт одного із літературних героїв (Вітьки Горобця, Федька Котигорошка, Галі Козачок).

Виконані в зошиті завдання сфотографуйте і надішліть на електронну адресу (antoninalasenko32@gmail.com)

Ø Виконайте завдання за посиланням:
  https://learningapps.org/1602325


















































Немає коментарів:

Дописати коментар