21.01.2021. Тема. Речення з кількома рядами однорідних членів.
Шановні восьмикласники!
Перегляньте відео за посиланням
https://www.youtube.com/watch?v=OnALcAW1Ydo
Пригадайте!
1. Які члени речення називаються однорідними?
2. Які члени речення можуть бути однорідними?
3. Чим можуть бути виражені однорідні члени речення?
Виконайте синтаксичний розбір речення.
Уже й місяць підбився височенько, вийшов із-за дерев у ярку, став посеред неба, висвітлив дівочі намиста, сережки, скляні приколки ( Г. Тютюнник)
- Назвіть, чим ускладнене речення.
-Назвіть однорідні члени речення.
-Скільки групп однорідних членів є в цьому реченні?
Групи однорідних членів речення називають рядами.
Робота з підручником. Опрацюйте § 29.
Виконайте вправи.
· Знайдіть речення з однорідними додатками. Перебудуйте його в речення з кількома рядами однорідних членів. Запишіть. Підкресліть однорідні члени речення.
1. Ледве встала Катерина, поклонилась, вийшла мовчки з хати (Т. Шевченко). 2. У тій пісні чулися гудки заводів і рев машин, і шепоти пшениці (П. Тичина). 3. Я у думах забирався в горах або нахиляв до себе співучі маківки, або вибирав огірки (М. Стельмах). 4. Моя мати перша у світі навчила мене любить роси, легенький ранковий туман, п’янкий любисток, м’яту, маковий цвіт, осінній горб і калину (М. Стельмах).
Знайдіть речення з однорідними обставинами. Перебудуйте його в речення з кількома рядами однорідних членів. Запишіть. Підкресліть однорідні члени речення.
1. Вились і танули серед дерев сизі димки над бараками (Ю. Збанацький). 2. Шосейний шлях пролягав полями через ліски і зарослі, бори і непролазні хащі (Ю. Збанацький). 3. А в печері ані золота, ані срібла, ані каміння дорогого (Марко Вовчок). 4. Часом у блакитній вишині пропливала біла хмара, або пролітала пташина, або ширяв над річкою шуліка, зірким оком вишукуючи здобич (А. Шиян).
Немає коментарів:
Дописати коментар