неділя, 27 березня 2022 р.

6 клас. Українська мова

 28.03.2022. Тема.   Відмінювання прикметників. Прикметники твердої й м’якої груп

 Шановні учні, перегляньте відео за посиланням!

https://www.youtube.com/watch?v=GnKONTlveyU

Запам'ятайте!

Прикметники поділяються на групи залежно від кінцевого приголосного основи, що впливає на характер відмінкових закінчень, а особливо на їх написання. Порівняння показує, що у м’якій групі після м’якого кінцевого приголосного основи у називному і знахідному відмінках вживається закінчення –ій; є в орудному –ім. в інших відмінках виступають спільні закінчення для твердої та м’якої груп, а м’якість кінцевого приголосного основи позначається вживанням м’якого знака: високого, високому, синього, синьому.

Тверда і м’яка групи прикметників жіночого роду мають однакову систему закінчень, причому закінчення –я; -ю у називному і знахідному відмінках м’якої групи відповідають закінченням –а, -у твердої групи.

Більшість прикметників у сучасній українській мові належать до твердої групи, і невелика кількість належить до м’якої

Виконайте вправи

    1.  Записати прикметники твердої і м’якої груп у дві колонки. За умови правильного виконання завдання з першої букви першої колонки та з третьої букви другої колонки ви зможете прочитати вираз, який відображає основну думку нашого уроку.(« За рідним краєм …і в небі сумно»)

Достатній, іноземний, вірний, надійний, внутрішній, зимній, енергійний,благородний, ранній, іншомовний, сторонній

 2. Записати словосполучення, уставляючи в закінчення прикметників букву и або і. Визначити відмінки. Виділити закінчення.

Невелик..й став, у чист..й воді, весел.. хлопці, на чуж..й землі, живодайн.. краплини, широк..й долині, велик..м співом, могутн..й дуб, на величним святі, задумлив..м поглядом, щаслив..й долі, народн.. гуляння, пінист..й воді.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар