неділя, 5 березня 2023 р.

9 клас. Українська мова

 06.03.2023. Тема. РМ №14. Діалог-обговорення актуальної теми

Матеріал до уроку.

Шановні дев'ятикласники!

Пригадайте!

— Що таке  діалог?

— Як називають речення, якими користуються учасники діалогу?

— Які розділові знаки вживаються при записуванні діалогів?

— Які діалоги розрізняють за жанровими особливостями? (Бесіда, дискусія, диспут, полеміка).

— Які синтаксичні ознаки властиві діалогу? (Граматична неповнота речень, використання простих синтаксичних конструкцій, різних речень за метою висловлювання).

Ознайомтеся із пам’яткою «Правила ведення діалогу».

ПАМ'ЯТКА «Правила ведення діалогу»

  • Будьте завжди ввічливі, привітні й доброзичливі в спілкуванні, з повагою ставтеся до співрозмовника.
  • Умійте слухати і не перебивати інших.
  • Використовуйте в спілкуванні етикетні слова. Стежте за культурою мовлення.
  • Умійте почати діалог та швидко реагувати на репліку співрозмовника, підтримувати розмову.
  • Умійте ввічливо попросити про щось і ввічливо відмовити у чомусь.

Прочитайте текст.

Чи згодні ви з думками, викладеними у ньому?

Що дає нам навчання?

Як відомо, деякими справами можна займатися протягом усього свого життя. Однією з таких справ є навчання. Навчатися люди починають відразу ж після свого народження — вони вивчають навколишній світ, дізнаються про все нове, що є цікавим для них. Через якийсь час діти йдуть до школи, а потім і до вищих навчальних закладів, щоб отримувати ще більше інформації, засвоювати її і потім приносити користь суспільству. Все це є дуже важливим.

Водночас навчатися цілком можливо і навіть потрібно протягом усього свого життя. Що може дати нам навчання і чому ми повинні займатися цим? Насамперед, це цікаво. Кожна окремо взята людина знає зовсім не так багато, як їй час від часу здається. У світі доступна просто величезна кількість інформації, яка так ніколи і не стає відомою окремій людині. Щодня людина можна дізнаватися щось нове, відкривати перед собою незвідані горизонти знань і ставати таким чином набагато кращим.

Освічена людина, яка багато чого знає, напевно, також стане популярною серед інших. Усі прагнуть до нових знань, а також до цікавої інформації. Отримати її зазвичай можна від співрозмовників. Тому, якщо ви будете багато знати і цікаво про це розповідати, то ніколи не залишитеся одиноким, адже у вас завжди буде компанія з людей, яким цікаво з вами спілкуватися. Як відомо, спілкування дуже важливе для кожної людини. Якщо ви будете освіченим і цікавим співрозмовником, ви, напевно, будете притягувати таких самих людей, які будуть ділитися своєю інформацією з вами. Таким чином, ви і самі будете ставати все розумнішими і розумнішими.

Побудуйте діалог (письмово) на тему «Навчання — шлях у щасливе майбутнє чи марнування часу?»

Немає коментарів:

Дописати коментар