четвер, 19 травня 2022 р.

6 клас. Українська література

 20.05.2022.  Антоніна Миколаївна запрошує вас на урок української   літератури ( Zoom)

Час: 20 травня 2022 11:00 АM Київ

Приєднатися до конференції

https://us05web.zoom.us/j/7224146682

Ідентифікатор конференції: 722 414 6682

Код доступу: 1409

Тема. Література рідного краю.  «Література рідної Сумщини».

     Література Сумщини включає творче надбання письменників, які народилися на території, що згідно з сучасним адміністративно-територіальним поділом належить до Сумської області, створеної 1939 року (раніше — Харківська, Чернігівська, Курська, Полтавська губернії). 

 
 Література Сумщини ХІХ — початку ХХ ст
Першим в українській літературі уродженцем нинішньої Сумщини (тодішньої Чернегівщини), а також автором першого історичного роману «Чорна рада» вважається Пантелеймон Куліш — один із перекладачів Біблії, творець української абетки.
Також в цей період діяв співець краси рідної природи Яків Щоголев. На півдні Сумщини народився автор зразків громадянської лірики Павло Грабовський, а дещо пізніше — поет-символіст, тонкий лірик Олександр Олесь
До цього списку відноситься автор першого українського сюрреалістичного твору «Блакитний роман» Гнат Михайличенко, зачинатель сучасної психологічної прози Микола Хвильовий, а також відомий драматург Яків Мамонтов та творець жанру усмішки Остап Вишня.
     
    Літератори Сумщини 50-60-х років ХХ ст.

Рідним краєм була Сумщина як для автора пригодницького роману «Тигролови» Івана Багряного, так і для Бориса Антоненка-Давидовича, який розповів про поневіряння в сталінських таборах у «Сибірських новелах». На Сумщині народилися такі відомі митці слова, як Дмитро БілоусОлекса ЮщенкоПлатон ВоронькоЛеонід НовиченкоПавло КлючинаМикола ЛукашПанас КочураЛеонід СмілянськийПилип РудьВолодимир ЗатуливітерВолодимир МорданьАнатолій ДавидовОлександр ШугайІван Власенко.

Ознайомтесь! (Посилання активні)

Письменники Сумщини XIX -
першої половини XX ст.

 



Лауреати Шевченківської премії – наші земляки

 



















Немає коментарів:

Дописати коментар